Víc než jen setkání

Víc než jen setkání 1

Sousedské setkání seniorů v Petrovicích u Karviné, konané dne 12. března v Komunitním domě pro seniory, přineslo dávku radosti a kultury. Tato událost byla zorganizována jako součást oslav Mezinárodního dne žen. Při vstupu do sálu mažoretky srdečně uvítaly všechny návštěvníky. Každé dámě předaly

kytičku, čímž vytvořily přátelskou atmosféru a vyvolaly očekávání ohledně dalšího programu.

Hlavním tahákem večera byla série vystoupení místních talentovaných skupin. Mažoretky Petrovické panenky svými novými choreografiemi okouzlily publikum. Jejich elegance a grácie vyvolaly vřelý potlesk a obdiv ze strany všech přítomných. Avšak největší ovace si vysloužili "Závadští umělci", parta nadšených občanů naší obce z části Závada. Svůj vstup zahájili pohádkou o Červené Karkulce v moderním pojetí. Poté následovala půlhodinová show, která zahrnovala různá taneční čísla a parodie na známé české i zahraniční hity. Jejich dynamické představení, ve kterém vystoupili nejen děti, ale i dospěláci si vysloužilo obrovský potlesk a bylo jedním z vrcholů večera, což zdůraznilo jejich talent a schopnost pobavit publikum. Po skončení zábavného programu měli senioři příležitost prohloubit své vzájemné vztahy a podělit se o své problémy i radosti. K tomu jim byl k dispozici pracovník obecního úřadu pan Jiří Helvín, který byl ochoten naslouchat jejich příběhům a nabídnout svou pomoc či jen přátelské slovo. Sousedské setkání seniorů nejenom přineslo místním starším občanům radost z kolektivní zábavy, ale také pomohlo vytvořit propojení mezi generacemi. Byla to příležitost k sdílení radosti, smíchu a zábavy (fotogalerie, videoreportáž).

Autor: Martina Jančiková